Otsing sellest blogist

teisipäev, 3. mai 2011

MISMOODI ENNAST MOTIVEERIDA?

Kolmapäeval alustab Kadriorus 2011 Eesti Energia tervisejooksu sari, mis on üks mõnus variant natukene liigutada. See pole kiire kiire, kes võidab keda jooks - kuigi soovijad saavad ka selliselt joosta. Minu meelest on see mõnus sörgivõimalus, mis aitab jalad kõhu alt välja tõmmata ja väikese jooksupoogna teha. Kui inimene pole üldse ennast tükk aega liigutanud, siis tasuks alustada muidugi neljapäevasest kepingust. Liigestele parem ja saab sõpradega rahulikult rääkida. Jooksmise juures on ka tähtis see sotsiaalne moment. Teha kellegagi koos sörki on oluliselt meeleolukam kui üksi kilomeetreid mõõta. Kuigi suure tõenäosusega n. maratonil oled ikka ise enda eest väljas ja seal pole mingit jutuajamist - kui just ei leia tempolt sarnast tüüpi, kellega mõnusalt koos kulgeda. Mulle meeldib n. sörkimise ajal juttu ajada - nagu ka ratta sadulas, mis siin salata.

Aga motivatsioonist - kuidas aitab üks korraldatud jooksusari kedagi motiveerida? Väga lihtsalt - see on üks võimalus, miks peaks kodunt välja tulema. Jooksmise juures teatavasti ei ole raske mitte füüsiline pingutus, vaid ennekõike ikka vana hea kodust väja tulemise moment. Kui juba väljas oled, siis suure tõenäosusega kohe boksi ei keera. Ja sellise koos jooksmise juures (aga Energia jooksul on võimalus joosta oma tiimiga) on suureks plusiks ka see, et ei saa ju jooksukolleege alt vedada. Seega ilma mõjuva põhjuseta ilmumata jätmine võrdub minimaalselt halva enesetundega.

1 kommentaar:

  1. mina nt olen individualist
    mulle meeldib jooksmas käia üksi, sest siis ei pea kunagi kellegi järgi ootama ning saan teha seda täpselt siis ja kohe kui tunnen, et tahan. trenn saab tehtud palju kiiremini ja liigse ajaraiskamiseta.
    ühest küljest ei ole mul enesepiitsutamisega probleeme, et ei viitsiks jooksma minna või nii, teisest küljest ma tahan joosta oma tunde järgi, ilma et peaks teisega arvestama. päevas on tegutsemisi ja toimetusi palju ning kaaslase organiseerimine tekitab minu arust liigset stressi. ma hindan just seda, et saan trenni teha siis kui tekib sobiv hetk - pilveauk vihmapilves, enne tööleminekut vms - naks ja tehtud

    VastaKustuta