Otsing sellest blogist

neljapäev, 21. aprill 2011

HOMMIK PÄRNU ELIITKOOLIS

Tänane hommik algas veidi teisiti kui kõik muud, nimelt käisin korra Pärnus, esinemas Pärnu Hansagümnaasiumis. Väga hubane koht, ülimalt meeldivad noored ja vahvad õpetajad. Tagasiteel tabas mind ka siis mõtisklus teemal eliitkool vs. tavaline kool. Nimelt olen seisukohal, et nii minu Tallinna 4. keskkool kui ka n. Pärnu Hansagümnaasium on eliitkoolid. Või teine variant, ei olegi olemas eliitkoole. Aga mis eliitkoolid? Sellepärast, et nad on hubased, sest mulle näib, et seal hoolitakse noortest ja muretsetakse nende käekäigu pärast. Ning sellepärast, et kes tahab, see saab neist koolidest kaasa kõik vajaliku, et elus ilusasti hakkama saada.

Mis loom on üldse eliit? Eliit - on Vaiko Epliku bänd, väga hea sealjuures. Aga mis asi on eliit Eestis? Definitsiooni järgi peaks eliit olema paremik, valitud osa, peenemrahvas või ka härrasrahvas. Ma võin nüüd küll eksida, aga mulle tundub, et neid möödunud sajandi alguses väljamõeldud sõnu võiks vahepeal veidi kaasaegsemas kastmes serveerida.

Kujutage n. ette, kui keegi eestlane läheb USAs, Suurbritannias, Prantsusmaal, Hispaanias, Venemaal või minu pärast kasvõi Monacos ülikooli ning põrutab, ma olen käinud Eestis eliitkoolis. Usutavasti ei kaasne selle väljaütlemisega erilist austust, ega ka mitte privileege. Pigem vastupidi.

Kui eliitkooliks pidada n. Tallinnas 21. kooli, Reaali, GAGi, Inglise kolledžit või Prantsuse lütseumi - siis minu hinnangul on tegu väga heade koolidega, kuid ei mingilgi moel parematega kui Tallinna 4. keskkool või Pärnu Hansagümnaasium. Igas koolis õpivad õpilased, õpetavad õpetajad ning kõigil neil on üks eesmärk - harida Eesti noori. Anda neile teadmisi, aga ennekõike õpetada inimeseks olemist. Kui kool täidab selle eesmärgi, siis minu määratluse järgi on tegemist väga hea kooliga. Sellisega, kuhu tahaksin kunagi oma lapse panna.

6 kommentaari:

 1. The kind of the D&G sunglassescollection introduces three quite distinctive cool new shapes as well as great new colorways, ranging from classic black to “Woodgrain” to a unique true religion outletmonotone tortoise (”Black Tortoise”). As in the previous season each shape is named after a Nobel Prize winner in Literature:Abercrombie & Fitch The Bellow (Saul Bellow), The Llosa (Mario Vargas Llosa) and The Hemingway (Ernest Hemingway).Asics Tiger

  VastaKustuta
 2. It is actual cogent to the depositors of cash within the case of dealing of property where it is in Kolkata or in the other places in India to make sure about the investment in an authentic and ideal property.

  Property in Kolkata

  VastaKustuta
 3. Great post.. I'm glad i came across your blog. I have also avail information about the best new project Paras Quartier

  VastaKustuta
 4. This is such an informative blog, your opinion, observations and ideas are amazing and to the point. I would love to read more content like this, and I want to give one advice to you are looking for a best builders in bhopal then Sagar Green Hills is the ideal township for you.

  VastaKustuta